životopis alebo všetci občas klameme

Autor: Kristína Géciová | 15.3.2012 o 16:45 | Karma článku: 6,54 | Prečítané:  1139x

Pri písaní životopisu sa človek o sebe môže veľa dozvedieť. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá a mnohí z nás si to ani nepripúšťajú, každý občas o sebe klameme. Či už vedome, alebo nechtiac, vždy sa nájde situácia, keď o sebe povieme aj to, čo z veľkej časti alebo vôbec nie je pravda. Priam dokonalým príkladom našich výmyslov a poloprávd je životopis.

 

Tento týždeň som pri „upratovaní" v mojom počítači objavila ten svoj. Po otvorení som o sebe zistila pár naozaj veľmi zaujímavých faktov. Tak za prvé, že na svoj mladý vek mám až podozrivo príliš veľa pracovných skúseností, po druhé, že som veľmi zodpovedná ( to zrejme vysvetľuje tie pravidelné straty kľúčov od domu, dokladov a pod. ) po tretie, že mám rada tímovú prácu ( samozrejme podľa inštitúcií kam moje CV posielam, to zvyknem prispôsobovať, čiže niekedy som stvorená na samostatnú prácu inokedy oplývam kolektívnym duchom) po štvrté, že napriek tomu, že žijem na Slovensku a nikdy som nestrávila v cudzine viac ako dva mesiace dokonale a plynulo ovládam francúzštinu a angličtinu, ktorých úroveň v kolónke „znalosť cudzích jazykov" hodnotím ako vynikajúcu samozrejme s aktívnym využívaním pri pozeraní filmov so slovenskými po prípade českými titulkami. Teraz ma napadlo, že by som si tam mohla dopísať aj češtinu ako cudzí jazyk...no nič poďme ďalej...po piate, toto je myslím veľmi zaujímavý bod, kde klameme dosť často a s dosť veľkou fantáziou sú to počítačové znalosti. Osobne vždy uvádzam Microsoft Office Word ( na čísle aké uvedieme v podstate nezáleží) Microsoft Office Excel ( tu platí to isté ) a nakoniec Microsoft Office PowerPoint ( ktorý veľa ľudí aj skutočne ovláda na rozdiel od toho predchádzajúceho).

Neviem či len mne alebo aj vám ale niekedy sa mi zdá, že aj napriek malej korekcií, ktorou môj v skutočností chabý životopis prejde, že mi v ňom ešte niečo chýba. Niečo, čo by odrážalo a dotváralo obraz o mne dotyčnej osobe, ktorá si ho číta. Podľa mňa by sa mala v predlohe štruktúrovaného životopisu zaviesť kolónka špeciálne schopnosti. Každý by si tam mohol napísať to, čo si na sebe váži a ako mu jeho špeciálne schopnosti neraz zachránili život. Tak napríklad, absolvovanie náročnej skúšky v škole po prebdenej a prehýrenej noci, schopnosť vyjesť pri večernom pozeraní TV celý obsah chladničky bez akýchkoľvek výčitiek, či ( mimochodom veľmi užitočná vlastnosť) ignorovať v autobuse osobu, ktorá ma namierené na voľné sedadlo vedľa vás, či telepatické posúvanie hodinkových ručičiek na hodinkách, čím v podstate prispievate k rýchlejšiemu plynutiu času.

Životopis je cesta do nášho podvedomia do našich snov, akými chceme byť, čo chceme dosiahnuť, alebo čo sme kedysi chceli ale teraz to už nejde tak to na papier aspoň napíšeme a tajne dúfame, že náš malý podvod nikto neodhalí. Kam sa hrabe meditácia či rôzne očistné záležitosti a cesty k hľadaniu samých seba a svojho pravého ja. Chcete vedieť kto ste? Kým chcete byť? Napíšte si životopis a berte ho ako zoznam vecí, ktoré musíte kúpiť v sobotu v obchode a pomaly z neho odškrtávajte;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?